firemný teambuilding

3 top ochutnávky vín pre firmy

Degustácie vína sa stávajú na Slovensku čím ďalej, tým obľúbenejšou tímbuildingovou aktivitou pre rôzne firemné tímy či kolektívy. Víno navádza k rozhovorom, otvára srdcia a vytvára priateľstvá.

Prečo sa ľuďom z firemných tímov páči na ochutnávkach priamo u vinárov? Ide o kultivovanú zábavu, pri ktorej hrá príbeh vína väčšiu úlohu, ako opojenie alkoholom. Spája ľudí, ktorí majú s vínom väčšie skúsenosti s kolegami a kolegyňami, ktorí o víne ešte veľa nevedia.

Dobre zorganizovaná ochutnávka ale dáva priestor aj na neformálne diskusie a v neposlednom rade na utuženie vzťahov. Čim ďalej, tým viac firemných kolektívov vyhľadáva ochutnávky u vinárov pravidelne!

A víno chutí akosi inak, lepšie, v samotnej pivnici, kde bolo vytvorené alebo vo vinohrade, odkiaľ pochádza surovina.

Vybrali sme z ponuky ZaVínom.sk 3 ochutnávky vhodné pre firemné tímbuildingy, u charizmatických vinárov s atraktívnymi degustačnými priestormu, kde sa vaši kolegovia zaručene nebudú nudiť!

Hostia na ochutnávke
Ochutnávka v pivnici bratislavského hotela Matyšák

1. Prestížna ochutnávka v historickej pivnici hotela Matyšák. Ak sa nechcete presúvať z Bratislavy, toto miesto má vynikajúcu polohu kúsok od Hlavnej stanice Bratislava. Ocitnete sa v krásnej historickej pivnici a ochutnáte prémiové vína vinárstva Matyšák, ktoré získavajú prestížne ocenenia na medzinárodných vinárskych súťažiach. Pochutnáte si nielen na vínku, ale aj na kvalitných delikatesách z lokálnych syrových a mäsových produktov. Kapacita je do 30 ľudí, ideálne pre firemný teambuilding.

Víno a záhryz na ochutnávke vo vinárstve Dubovský & Grančič.

2. Ochutnajte vinárstvo Dubovský & Grančič. Rodinné vinárstvo je iba 15 minút od Bratislavy vlakom, autobusom alebo objednaným mikrobusom. Nachádza sa v malebnom Svätom Jure, ktoré je vinohradníckou a vinárskou tradíciou preslávené. Ocitnete sa v príjemnom rodinnom prostredí degustačnej miestnosti. Vínami a celým príbehom vás prevedie mladý vinár Samuel Grančič. Prezriete si sudovú, ale aj nerezovú pivnicu, dozviete sa "pikošky" z rodinného vinárstva. Samozrejmosťou je kvalitný záhryz. A keď budete chcieť, môžete si zahrať aj na piane, ktoré je súčasťou degustačnej miestnosti. Vinárstvo má príjemnú kapacitu do 20 ľudí. 

Vinárstvo Zápražný

3. Zápražného výber - šikovný a uznávaný vinár Juraj Zápražný vie privítať do 30 ľudí vo svojej modernej degustačke vo Vinosadoch. Zážitkom je aj bariková pivnica a klenbový archív.

Ak máte záujem o ponuku na mieru pre váš tímbuilding s ochutnávkou vína, pošlite nám požiadavku cez nás kontaktný formulár pre skupiny.

Súvisiace vinárstva

Prestížna ochutnávka
Pražská 15, Bratislava
Víno Matyšák - hotel Matyšák Bratislava

Rodinné vinárstvo Matyšák, založené v roku 1991, patrí medzi popredné slovenské vinárstva, ...

 
Vinárstvo DUBOVSKÝ & GRANČIČ
Zuby 293, Svätý Jur
Dubovský & Grančič

Vinárstvo Dubovský & Grančič – Vinohradnícka história oboch rodín siaha až do roku 1677, kedy...

 
Juraj Zápražný_vinárstvo
Pezinská 12, Vinosady
Juraj Zápražný

Vinárstvo JURAJ ZÁPRAŽNÝ založili v roku 1999....