Matyšák - degustácia foto
min 2 max 30
15 €

Prestížna ochutnávka

Logo Víno Matyšák

Víno Matyšák - hotel Matyšák Bratislava

  Pražská 15, Bratislava
Druh
Verejná
Počet vzoriek
6
Oblasť
Bratislavský kraj

Voľných miest
30 / 30
Trvanie ochuntávky
60 minút
Typ ochutnávky
Interiér

Popis

Objavte chute a vône oceňovaných vín z tých najlepších viníc Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinárstvo Matyšák vám ponúkne výber z toho najchutnejšieho, čo zaradilo do svojej prémiovej línie „Prestige“.

Zostúpte do útrob historickej pivnice voľakedy patriacej vinárskej rodine Palugyayovcov, vykopanej už v roku 1904. V atraktívnom prostredí, ktoré dokáže ukryť aj 45 tisíc fliaš, si vychutnáte 6 precízne zvolených vzoriek nedávno vyprodukovaného aj staršieho a jedinečnejšieho vína. READ_MORE

Skúsený someliér vás v odbornom výklade prevedie senzorickými zážitkami, porozpráva o  jednotlivých vlastnostiach aj zaujímavostiach ochutnávaného vína.

K vínu dostanete na zahryznutie delikatesy lokálneho mäsiarstva, syrové špeciality a chrumkavé pečivo

Ochutnávka je verejná, teda je možné, že si víno užijete v spoločnosti ďalších ľudí. Minimálny počet hostí na tejto ochutnávke je 2. Ak ešte nie sú v tejto chvíli prihlásení ďalší, nie je možné rezervovať si ochutnávku pre menší počet osôb. 

Pokiaľ by ste takúto ochutnávku chceli zorganizovať pre vašu uzavretú skupinu v inom termíne, pošlite nám požiadavku pre skupinu.

Všetky ochutnávke prebiehajú v súlade Covid-19 aktuálnymi nariadeniami a sú bezpečné.


Podmienky degustácie

  1. Dostavte sa na degustáciu aspoň 10 minút vopred.  Ohláste sa v reštaurácii hotela Matyšák. 
  2. Oblečte sa tak, aby vám bolo príjemne (podľa počasia), odporúča sa tzv. smart casual (rifle, košeľa, pekný top - ženy), dôležitá je pohodlnosť. Ochutnávka bude v historickej pivnici s teplotou medzi 10-15 C, oblečte sa primerane tomu.
  3. Držanie pohára – ak neviete ako držať správne pohár či vás zaujímajú iné princípy, na ktorých funguje vinárska etiketa, pýtajte sa, vinári, somelieri vám radi poradia. 

Ako sa dostanete na ochutnávku?

MHD
Najbližšia zastávka MHD: Sokolská
48° 9' 29" N , 17° 6' 17" E
Vlakom
Hlavná železničná stanica Bratislava, následne pešou chôdzou
48° 9' 32" N , 17° 6' 28" E
Autobusom
Autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy, následne odporúčame použiť TAXI alebo MHD
48° 8' 50" N , 17° 7' 37" E
  Pražská 15, Bratislava