Degustácia u Matyšáka

Ochutnávka vína ako firemný vianočný večierok

Dobrým formátom pre firemný vianočný večierok je večierok s ochutnávkou vína priamo vo vinárstve. Ponúka zaujímavú netradičnú lokalitu, program v podobe ochutnávky s vinárom a aj bohaté chutné občerstvenie.

Firmy organizujú vianočné večierky, posedenia či party pre svojhich zamestnancov a niekedy aj obchodných partnerov a klientov. Sú príležitosťou ukázať úspech a naladenie firmy. Umožňujú ľudom spoločne uzavrieť končiaci rok a zosúladiť sa pre ten budúci, než sa všetci rozbehnú za rodinou či snehom.

Vianočný večierok s ochutnávkou vína je vhodný už od 4-5 osôb a do väčších vinárstiev sa komfortne zmestí 50, 100 či dokonca 150 hostí. Samozrejme, formát večierka sa počtu hostí musí prispôsobiť. Vinári s tým však majú skúsenosti.

Prečo je ochutnávka vína na firemný vianočný večierok dobrý nápad?

Podujatie môžete mať v jedinečných priestoroch

Kto vraví, že vianočný večierok musíte spraviť v reštaurácii alebo v zasadačke? K sviatočnej atmosfére sa skvele hodia aj priestory vínnych pivníc a vinárstiev. Je to tak najmä v prípade, že ide o historické či inak unikátne priestory.

Skúste si napríklad predstaviť, že by ste Vianoce s kolegami oslávili v útrobách pivnice vykopanej už v roku 1904. Takýto zážitok vám umožní pivnica Rodinného vinárstva Matyšák v Hoteli Matyšák v Bratislave Patrí k najväčším archívnym pivniciam v strednej Európe, dokáže ukryť až 45 tisíc fliaš.

Unikátom je aj Zámocké vinárstvo, ktoré sídli v Pezinku, v pivničných priestoroch nádherne zrekonštruovaného zámku z 13. storočia.

V Carpate Diem v Šenkviciach, vinárstve zameranom na ekológiu, môžete absolvovať vianočný večierok v architektonicky výnimočných budovách bývalých skladov ovocia a zeleniny NUPOD, ktoré navrhol Emil Belluš, jeden z najrešpektovanejších slovenských architektov!

Zaujímavé a ekologicky orientované sú aj priestory Vinárstva Prédium Vráble. Budova má zelenú strechu s nádherným výhľadom na nekonečné vinohrady. Organizátorov vianočných večierkov tiež isto poteší moderná reštaurácia so zážitkovou gastronómiou pod vedením šéfkuchára so skúsenosťami zo špičkových medzinárodných reštaurácií!

Bonusom je možnosť prespať v štýlových moderných minimalistických vinárskych apartmánoch s výhľadom na vinohrady!

Hosťom na vianočnom večierku doprajete nové zážitky a poznanie

Jedlo, pitie, príhovor či kapela alebo DJ. To býva klasický program firemných vianočných večierkov. Ochutnávka vína môže doň priniesť príležitosť vyskúšať niečo nepoznané. Necháte sa očariť šarmom, vtipom a erudovanosťou vinára. Zoznámite sa s novými chuťami a vôňami. Vinári vám poradia, ktoré víno sa hodí k rôznym jedlám.

Do programu nemusíte zaradiť len ochutnávanie, môžete ho obohatiť aj o krátku prehliadku výroby vína či pivnice a možno aj ochutnať mladé vínka priamo zo suda.

Pri ochutnávkach je uvoľnená atmosféra

Hoci už slová „firemný vianočný večierok“ vo väčšine firiem naznačia, že sa tam nechystáte tancovať po stoloch, určite chcete, aby si hostia užili menej formálnu a uvoľnenú atmosféru. Ochutnávka vína ju isto vytvorí. Vaši kolegovia budú mať priestor na zábavu a rozhovory, pri ktorých sa lepšie spoznajú. A ktovie, možno pri pohári vína vzniknú aj nové priateľstvá.

Na čo by ste mali myslieť, ak chcete ochutnávku vína ako firemný vianočný večierok?

Hodí sa ochutnávka vína pre vašu skupinu?

Ak chcete, aby bol vianočný večierok vynikajúcim zážitkom pre všetkých, mali by ste svojich zamestnancov a ďalších pozývaných hostí aspoň trochu poznať. Predsa len, ochutnávka vína je celkom špecifická aktivita, a nebude tým pravým, ak sú vaši zamestnanci väčšinou pivári či abstinenti.

Pôjdeme na ochutnávku, alebo ju pozveme k nám?

Ochutnávky vína sú jedinečnejšie pri komornejšom počte ľudí. Nebudú zážitkom, ak 120 zamestnancov natlačíte do malej pivnice, kde ich bude prekrikovať jediný someliér. V prípade, že nenájdete vinárstvo, ktoré by vyhovovalo požiadavkám vašej obrovskej skupiny, pozvite someliéra k vám.

Ľudia sa pri ňom, napríklad počas neformálnej časti programu, budú môcť pristaviť, o víne sa porozprávať a ochutnať ho. V takomto prípade môže byť ochutnávka vína (neriadená degustácia, kde someliér nalieva jednotlivým hosťom podľa požiadavky a pri tom im dokáže aj odporučiť vína alebo ich v prípade záujmu bližšie predstaviť).

Nepodceňte výber

Vinárstiev a vínnych pivníc je veľké množstvo. Dôležité je vybrať si to, ktoré vyhovuje vám a tomu, čo očakávate. Vyplňte nezáväzný dopytový formulár na vianočný večierok s ochutnávkou vína na ZaVínom.sk a radi vám odporučíme niekoľko dobrých možností.