Pekné víno s rozhľadom v Karpatskej perle v Šenkviciach

Degustácia vína ako teambuilding? Dokáže v tíme zázraky

Pod pojmom teambuilding si možno predstaviť hocičo, rep., každý zažil vydarenejšie aj menej vydarené spoločné firemné alebo tímové aktivity. Ale riadená degustácia vína ako teambuilding? Niektorí možno pokrútia pochybovačne hlavou, ale degustácia v peknom prostredí, s kvalitnými vínami a pod vedením erudovaného vinára, degustátora alebo someliera dokáže priniesť veľa benefitov. Jednotlivým účastníkom, ale aj kolektívu a firme ako celku. Lebo cieľom dobrej degustácie nie je veľa konzumovať, ale rozvíjať jej účastníkov cez malé dúšky ušľachtilého nápoja.

Upevňuje vzťahy

Dobré nápoje stimulujú konverzáciu a spájajú ľudí. Strnulý rozhovor sa zrazu zmení na osobný príbeh. Pôvod, skúsenosti a ciele sa zdieľajú slobodnejšie. Víno može slúžiť ako jednoduchý katalyzátor sociálnej interakcie, ktorá nezriedka ide ruka v ruke s budovaním bližších vzťahov. Degustácia je zábava a v pozitívnej atmosfére, ktorá na degustáciách býva, sa osobné vzťahy zintenzívňujú „samé od seba“. Ľudia prežívajú pekné veci spoločne, spoločne sa z nich tešia a spoločne rastú.

Zlepšuje a posilňuje komunikáciu v tíme

Hodnotenie jednotlivých vín stimuluje komunikáciu. Výhodou je, že na predchádzajúcich znalostiach a preferenciách nezáleží a že ide vyslovene o subjektívne vnímanie. Neexistuje správny alebo nesprávny názor na to či ono víno, každý môže mať svoj. Prebieha otvorená diskusia a každý názor má rovnakú hodnotu. Takto sa podporuje priama komunikácia a diskusia v tíme.

Objavuje slabé a silné stránky

Tým, že počas degustácií panuje príjemná atmosféra, skupinu so všetkou jej dynamikou možno uviesť do uvoľneného stavu a jednotliví členovia môžu práve vtedy objaviť svoju pozíciu v tíme. Ciele sú vždy rovnaké: objaviť silné a slabé stránky jednotlivcov, ako aj spoločné črty členov a posilniť už spomínanú komunikáciu v tíme.

Rozširuje obzory

Víno je produktom človeka a prírody. Jeho štúdiom sa dozviete veľa o vzájomnom pôsobení rôznych oblastí nášho sveta: geológie, geografie, meteorológie, biológie, chémie, histórie, sociológie, psychológie, filozofie a v neposlednom rade aj ekonomiky. Degustácia s kvalitným vedením teda dokáže rozšíriť obzory jej účastníkov a každý si z nej niečo nové odnesie.

Prehlbuje vnímavosť

Pri degustácii vína, sa človek zaoberá predovšetkým vlastnou zmyslovou sústavou a vnemami. Čo vidím, čo cítim, čo chutnám? Zároveň to môže porovnávať s tým, čo vidia, cítia a ako ochutnávajú ľudia okolo a zamýšľať sa prečo to tak je.

Je prejavom uznania

Degustáciou v peknom prostredí s kvalitnými vínami a výkladom ukážete svojmu tímu alebo obchodným partnerom svoje uznanie a to že si ich vážite, a to veľmi pôsobivým spôsobom. Investícia do nej sa oplatí, pretože aj tu platí – spokojný zamestnanec = spokojný klient alebo zákazník.

Máte záujem o ponuku na degustáciu vína v niektorom zo slovenských vinárstiev pre Váš tím alebo firmu? Ozvite sa nám prostredníctvom tohto formulára.

Súvisiace ochutnávky

Súvisiace vinárstva

Národný salón vín SR banner
Radničná 1, Bratislava
Národný salón vín SR

Národný salón vín SR je unikát, ktorý máme doma na Slovensku....

 
Dionýzos_degustácia v tme 2
Michalská ulica 3, Bratislava
Historická pivnica zážitkových degustácií v tme

Ochutnávky vedieme zámerne tak, aby výsledkom bol zážitok z vína, zmyslového vnímania a p...

 
Nichta
Čajkov 552, Čajkov
Vinárstvo Nichta

Je moderné rodinné vinárstvo sídliace v srdci vinárskeho regiónu Tekov –...

 
Karpatská Perla_vinári3
Nádražná 57, Šenkvice
Karpatská perla

Karpatská perla je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia

 
Rariga_6
Štúrova 95, Modra
Rariga - vinárstvo z Modry

Rarigovci založili malé rodinné Vinárstvo Rariga v Modre v roku 2003, avšak ich ...