Ochutnávky a degustácie vína v Pezinku

Vyberte si z ochutnávok vo vinárstvach v Pezinku.

Doprava

Mesto Pezinok s bohatými vinárskymi tradíciami sa nachádza niečo vyše 20 km od Bratislavy. Dostanete sa tam rýchlo autom, naším Wine Taxi ale aj vlakom alebo autobusom. Viac o vinárskej turistike v Pezinku sa dozviete v našom článku.

Vinárske tradície

(C) Eva Amzlerová

V Pezinku pôsobia desiatky tradičných vinárov, mnohí so stáročnou rodinnou tradíciou pestovania viniča a výroby vína. Degustácie vína v Pezinku je možné nájsť v tradičných pivniciach vinárskych domov v centre mesta, novým moderných degustačných miestnostiach ale aj vonku, priamo vo vinohradoch.

Pezinskí vinári organizujú každoročne niekoľko tradičných akcií, kde otvárajú pre hostí svoje vinárstva a pivnice.

Terroir

Pezinok je súčasťou Malokarpatského vinárskeho regiónu nazvaného podľa pohoria Malé Karpaty. Pezinok sa rozkladá na jeho južných svahoch v nadmorských výškach od 138 do 752 metrov nad morom. Celková rozloha pezinských vinohradov je približne 860 ha.

Tradične sa v pezinskom chotári produkovali najmä biele vína. Najpestovanejšou súčasnou odrodou je rízling vlašský a z odrôd pestovaných v minulosti sa zachovali okrem rízlingu aj veltlíny, silvány, sauvignony, tramíny, muškáty a burgundy.

Ochutnávky, ktoré si môžete v Pezinku zarezervovať: