Ochutnávky a degustácie vína v Pezinku

Vyberte si z ochutnávok vo vinárstvach v Pezinku.

Doprava

Mesto Pezinok s bohatými vinárskymi tradíciami sa nachádza niečo vyše 20 km od Bratislavy. Dostanete sa tam rýchlo autom, naším Wine Taxi ale aj vlakom alebo autobusom. Viac o vinárskej turistike v Pezinku sa dozviete v našom článku.

Vinárske tradície

(C) Eva Amzlerová

V Pezinku pôsobia desiatky tradičných vinárov, mnohí so stáročnou rodinnou tradíciou pestovania viniča a výroby vína. Degustácie vína v Pezinku je možné nájsť v tradičných pivniciach vinárskych domov v centre mesta, novým moderných degustačných miestnostiach ale aj vonku, priamo vo vinohradoch.

Terroir

Pezinok je súčasťou Malokarpatského vinárskeho regiónu nazvaného podľa pohoria Malé Karpaty. Pezinok sa rozkladá na jeho južných svahoch v nadmorských výškach od 138 do 752 metrov nad morom. Celková rozloha pezinských vinohradov je približne 860 ha.

Tradične sa v pezinskom chotári produkovali najmä biele vína. Najpestovanejšou súčasnou odrodou je rízling vlašský a z odrôd pestovaných v minulosti sa zachovali okrem rízlingu aj veltlíny, silvány, sauvignony, tramíny, muškáty a burgundy.

Ochutnávky, ktoré si môžete v Pezinku zarezervovať: