Bovinel_outdoor1
min 4 max 20
22 €

Zážitková degustácia so sabrážou

Druh
Verejná
Počet vzoriek
6
Oblasť
Bratislavský kraj

Voľných miest
20 / 20
Trvanie ochutnávky
100 minút
Typ ochutnávky
Interiér

Popis

Zažite degustáciu s všestranným mladým vinárom Viktorom Bobekom. Viktorove degustácie sú zážitkom nielen vďaka tomu, že zažijete aj sabráž sektu.

V modernej zrekonštruovanej degustačnej miestnosti budete degustovať 5 vzoriek vína. Vínka sa podávajú so syrovým záhryzom z lokálnych surovín.

Minimálny počet na degustácii sú 4 ľudia, maximálny počet: 20 ľudí

Aké vína ochutnáte?

1. Veltlínske zelené - príjemné trávnato-ovocné tóny, jemné telo s harmonickou dochuťou. kyselina je integrovaná a dotvára vínu plnosť.

2. Tramín červený - víno jemnej, zlatistej farby s výraznou odrodovou aromatikou lupeňov ruží, rozkvitnutých lúčnych kvetov a zrelého ovocia. V plnej harmonickej chuti cítiť príjemné ovocné tóny ananásu a broskyne. Chuť je plná, extraktívna a vďaka zvyškovému cukru veľmi harmonická. Vyznačuje sa príjemnou a dlhou dochuťou.

3. Merlot - rosé - víno má krásnu ružovú farbu s pôsobivou vôňou čerstvých čerešní a bobuľového ovocia. V chuti šťavnaté, ovocné a príjemne osviežujúce, s vyváženou štruktúru kyselín a zvyškového cukru.

4. Portis Tawny - víno zrelo počas 12 mesiacov v dubovom sude, kde vyzrievalo a získavalo cenné aromatické látky. Vďaka mikrooxidácii získalo sýto červenú farbu s hnedastým okrajom. Chuť je plná, pripomínajúca slivkovo-figový lekvár. Vo vôni môžeme nájsť prezreté ovocie podporené jemným medovým tónom.

5. Vin de liquere - likérové víno vzniklo málo známou francúzskou metódou Mutage. Viac ročné vyzrievanie v dubovom sude dotvorilo vôňu pripomínajúcu rumové pralinky a vanilku. Jemná a plná chuť medového plastu je rovnako podčiarknutá zvyškovým cukrom.

Pokiaľ by ste takúto ochutnávku chceli zorganizovať pre vašu uzavretú skupinu v inom termíne, pošlite nám požiadavku pre skupinu.


Podmienky degustácie

Dostavte sa 10 minút vopred! Ako sa dostanete na ochutnávku?

Autobusom
Autobusy premávajú z Bratislavy, z Pezinka. Vlaková stanica je 5 minút od vinárstva.
Vlakom
Vlaky premávajú smer Trnava, Bratislava. Názov vlakovej stanice: Šenkvice. Vinársto je 5 minút od vlakovej stanice.
  Zápotok 1026/26, 900 81 Šenkvice