Zamocke vinarstvo_degustacia-enomatik
min 1 max 50
19 €

Vstupná ochutnávka Enomatik

Druh
Verejná
Počet vzoriek
6
Oblasť
Bratislavský kraj

Voľných miest
48 / 50
Trvanie ochutnávky
30 minút
Typ ochutnávky
Interiér

Popis

Ochutnajte vínka zo Zámockého vinárstva, z rekonštruovanej pivnice z 13. storočia. Vína sa vyrábajú v pivničných priestoroch tohto skvostu a odrážajú v sebe elegantný pôvod, ale aj charakter modernej doby. 

Ochutnáte 6 vzoriek vín. Vzorka: 0,5 dcl.READ_MORE

Vína sa podávajú z prístroja enomatic. Čo je to enomatic systém? Enomatic je samoobslužný systém degustácie značkových vín. Someliér vám napustí vínko z enomatic prístroja, ktoré uchováva najvyššiu kvalitu vína v otvorenej flaši.

Súčasťou degustácie je aj poukaz 10 € na nákup vína, takže neodídete naprázdno.

Vinárstvo je priamo prepojené aj s Múzeom vína, zažijete nielen ochutnávku, ale môžete sa prejsť históriou vína, ktorú Múzeum v sebe ukrýva. 

Časy degustácie sú napárované tak, aby ste si pozreli aj nádherné priestory zrekonštruovaného Zámku Šimák Pezinok. Vstupné (7 € na osobu) nie je zahrnuté v cene degustácie.

Zámok Šimák je unikátny komplex, kde okrem ochutnávok vína sú aj reštaurácie, hotel so štýlovou kaviarňou a výhľadom na zrevitalizovaný park s jazierkom. Určite tam stretnete nádherných pávov, ktoré sú aj hlavným motívom Zámku Šimák, nie náhodou.

Pokiaľ by ste takúto ochutnávku chceli zorganizovať pre vašu uzavretú skupinu v inom termíne, pošlite nám požiadavku pre skupinu.


Podmienky degustácie

1. Dostavte sa aspoň 5 minút vopred.

2. Oblečte sa, aby vám bolo pohodlne. V zimných mesiacoch je v pivnici chladnejšie,  nezabúdajte na to.Ako sa dostanete na ochutnávku?

Autobusom
Autobusy premávajú priamo z Bratislavy (Nivy, Bajkalská, Predmestie, Rača), pol hodinu až hodinu priamo na Námestie Pezinok alebo Trnavská zastávka.
Vlakom
Vlaky premávajú priamo z Bratislava Hlavná stanica, Predmestie, Rača, Svätý Jur do Pezinka (Pezinok stanica) každú hodinu. Zo stanice je Zámok Šimák asi 6 minút peši.
Wine Taxi
Na ochutnávku sa môžete dopraviť aj s naším Wine Taxi za pevnú cenu z Bratislavy (spiatočný Wine Taxi 56€ osobné vozidlo/70 € mikrobus) aj iných miest! Wine Taxi si môžete vyžiadať cez formulár po objednaní ochutnávky.
  Mladoboleslavská 5, 902 01 Pezinok

Ubytovanie v okolí

Rezervujte si ubytovanie priamo nad vinárstvom, v nádhernom hoteli PALACE ART****.

Palace Art Hotel Pezinok