Vinárstvo Krmeš - historická pivnica v Senci
min 4 max 12
30 €

Zoznámte sa s Vinárstvom Krmeš

Druh
Verejná
Počet vzoriek
8
Oblasť
Bratislavský kraj

Voľných miest
12 / 12
Trvanie ochutnávky
90 minút
Typ ochutnávky
Priamo vo vinárstve

Popis

Vinárstvo Krmeš vzniklo z túžby vyrábať víno klasickou metódou z hrozna, ktoré po vylisovaní začne spontánne kvasiť. Jediným zásahom je riadenie teploty pre množenie kvasiniek. Cieľom ochutnávky je priblížiť a vysvetliť celý proces výroby, ukázať výrobné priestory a technické zariadenia a presvedčiť milovníkov vína, že takto vyrobené vína sú zdraviu prospešnejšie tým, že neobsahujú žiadne ďalšie látky na skrášľovanie a dochucovanie vín.

Ochutnávka je riadená, sprevádzaná samotným vinárom a spojená s prehliadkou pivničných priestorov a následnou degustáciou jednotlivých vín s opisom ich výroby a výsledného produktu. Na záver si môžete pozrieť video z procesu oberačky a lisovania hrozna. V prípade pekného počasia je možné ochutnávku spojiť s prehliadkou vinohradu, ktorý je vzdialený 150 m od vinárstva. Ak degustuje menšia skupinka ľudí, tak sa degustácia koná v pivničných priestoroch v blízkosti výrobných priestorov a pre väčšie skupinky 20 – 50 ľudí prebieha v klenbovej pivnici v Senci.

Ochutnáte 8 vzoriek vína z odrôd: Rizling rýnsky, Pálava a Pinot noir v rôznych štýloch a ročníkov, zaujímavosťou je, že vinárstvo Krmeš sa sústreďuje iba na tri odrody, čo je v slovenských končinách zriedkavosťou.

Okrem vínka si pochutnáte na syrovo-mäsovom občerstvení z lokálnych produktov a na čerstvom pečive. 

Ochutnávka trvá 90 minút, po jej skončení si môžete pokojne ešte dopiť a posedieť. 

Pokiaľ by ste takúto ochutnávku chceli zorganizovať pre vašu uzavretú skupinu v inom termíne, pošlite nám požiadavku pre skupinu.


Podmienky degustácie

Dostavte sa prosím načas, aby ste si užili ochutnávku a nezabúdajte na teplejšie oblečenie v období jesene a zimy, na jar a v lete ľahký sveter. Ako sa dostanete na ochutnávku?

Wine Taxi
Cesta taxíkom z Bratislavy trvá 30 - 35 minút, cena za jednosmernú cestu je 58 eur. V prípade záujmu nám napíšte: info@zavinom.sk a taxi vám objednáme.
  Krmešská ul. č.533, Kráľová pri Senci

Ubytovanie v okolí

Ubytovať sa môžete v peknom hoteli. Rezervujte na stránke www.hotelsun.sk. Cena za noc od 100 eur/izba. 

Hotel Sun