Tokaj & Co - ochutnávka v historickej pivnici
min 4 max 30
25 €

Degustácia vín z Tokaja

Druh
Verejná
Počet vzoriek
9
Oblasť
Košický kraj

Voľných miest
30 / 30
Trvanie ochutnávky
90 minút
Typ ochutnávky
Priamo vo vinárstve

Popis

Hneď na začiatku ochutnávky sa prejdete historickou pivnicou zo 14. storočia. Jedinečný pivničný komplex je s 2,5km najdlhší na Slovensku a jeho jedinečnosť potvrdzuje zápis v zozname Národných kultúrnych pamiatok.

Tokajská vinohradnícka oblasť na východnom Slovensku a severe Maďarska je druhá najstaršia apelácia na svete po talianskom Chianti. Je to oblasť, kde sa oxidatívnou metódou vyrába prírodne sladké tokajské víno. Jeho výroba má dlhú tradíciu od 14. storočia a do tajov tokajského vína vás zasvätí pivničná majsterka z vinárstva Tokaj & Co, ktorý patrí medzi najväčších výrobcov tokajského vína na Slovensku. 

Degustácia prebieha v podzemnej degustačnej miestnosti. Máte možnosť ochutnať prierez celým portfóliom vinárstva, od akostných odrodových vín vyrobených modernou technológiou až po špeciality, ktoré preslávili Tokaj po celom svete.

Ochutnáte 9 vzoriek vína: akostné odrodové vína, samorodé a tokajské putňové. 

Súčasťou ochutnávky je neutrálny záhryz (syr, pečivo).

Pokiaľ by ste takúto ochutnávku chceli zorganizovať pre vašu uzavretú skupinu v inom termíne, pošlite nám požiadavku pre skupinu.


Podmienky degustácie

Dostavte sa 10 minút vopred! Ako sa dostanete na ochutnávku?

Vlakom
Z Bratislavy vlakom do Košíc a odtiaľ taxi alebo autobusová doprava
Autobusom
Autobusy chodia priamo z Košíc do Malej Tŕne
  Medzipivničná 228/21, Malá Tŕňa

Ubytovanie v okolí

​​​​​Penzión Zlatá Putňa – Rodinný penzión vo Viničkách. Príjemné ubytovanie a skvelá kuchyňa. V prípade záujmu nám píšte na info@zavinom.sk.

Ubytovanie v penzióne Zlatá Putňa