Carphatia diem

Carpate Diem

  Nádražná 55, Šenkvice
Počet fliaš za rok
25 000
Rok založenia
2012
Oblasť
Bratislavský kraj
Vhodné
 
Carphatia diem_2
Carpate Diem

Carpate Diem

  Nádražná 55, Šenkvice

Aktuálne ochutnávky

Kontaktné údaje:

Požiadavky na ochutnávku:

Ďakujeme za váš dopyt!

Čakajte odpoveď od nás do 24 hodín v pracovných dňoch!

CAPTCHA
Captcha slúži na zabránenie automatického odosielania spamu.
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.

O vinárstve

Carpate Diem je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré od januára 2021 hospodári v systéme ekologického poľnohospodárstva. To znamená, že od klasického pestovania viniča prechádza k bio pestovaniu. Výsledkom zavádzania systému kvality bude označenie, že ich hrozno a vína sú v BIO kvalite, deklarované znakom ekologického poľnohospodárstva Európskej únie. Z pohľadu filozofie vinárstva hospodária ekologicky v podstate od začiatku. V rámci ochrany pred chorobami viniča používajú výhradne ekologické hnojivá bez rezíduí škodlivých pre ľudí, aj životné prostredie. Surovinu na výrobu vína si pripravujú už vo vinohrade. Po celý rok dohliadajú na zdravotný stav hrozna, čím minimalizujú akékoľvek prídavné látky do vína. Vinárstvo hospodári vo vlastných vinohradoch s celkovou rozlohou 7 ha. Nachádzajú sa v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v katastri mesta Modra a obce Šenkvice.

Zloženie vína ako potraviny, ktorú vinárstvo dodáva na trh, je pre Carpate Diem prioritou. Preto ho pravidelne kontrolujú a dbajú na to, aby bolo zdravotne vyhovujúce. Carpate Diem je jedným z prvých slovenských vinárstiev, ktoré deklaruje nízku hladinu histamínu u bielych a dokonca aj u červených vín. Obsah histamínu v nich má hodnotu menšiu ako 0,00025 g/l, čo je hladina, ktorú znášajú aj ľudia s histamínovou intoleranciou. V podnikaní chce byť vinárstvo otvorené a transparentné, preto vznikla spolupráca so spoločnosťou Gratitude. Carpate Diem je prvým slovenským vinárstvom, ktoré pomocou technológie blockchain zaznamenáva celý výrobný proces. Pretože chceme, aby ste vedeli kto, z čoho a ako vyrába vaše obľúbené víno. Pretože chceme, aby naši zákazníci poznali príbeh svojho vinárstva.

Vinárstvo sídli v priestoroch bývalých skladov ovocia a zeleniny NUPOD v Šenkviciach, kde sa nachádza výroba, skladové priestory, predajňa vína a moderné degustačné priestory.

Architektonickú hodnotu budove NUPOD dodáva aj fakt, že ide o výrobňu vína a sklad ovocia z roku 1944 od nestora slovenskej architektúry, národného umelca Emila Belluša. 

Profilové odrody

Veltlínske Zelené
Devín
Breslava
Muškát moravský
Pálava
Hibernal
Cabernet Sauvignon
Hron
Nitria

Profilové odrody

Veltlínske Zelené
Devín
Breslava
Muškát moravský
Pálava
Hibernal
Cabernet Sauvignon
Hron
Nitria

Užitočné informácie

Platba kartou
Áno
Vhodné na firemnú akciu
Áno
/
max 50 ľudí
Parkovanie pre autobusy
Áno
Zameranie
Vlastné vinohrady
Možnosti gastronómie
vlastná kuchyňa
catering
Jazyky
SK/EN

Doprava

Autobusom
Autobusy premávajú zo smeru Pezinok, Modra, Senec, Bratislava do Šenkvíc. Vinárstvo je 200 m od autobusovej stanice.
Vlakom
Vlaky smer Bratislava, Pezinok, Trnava, zastávka: Šenkvice. Vinárstvo je 200 m od vlakovej stanice
  Nádražná 55, Šenkvice

Dodávatelia a ocenenia


Ocenenia

AWC Vienna, Prague Wine Trophy